Zaliczany jest do kwasów AHA, otrzymywany z trzciny cukrowej. Spośród wszystkich kwasów AHA jest też najbardziej aktywny, posiada bowiem najprostszą budowę oraz najmniejszą masę cząsteczkową, dzięki czemu łatwo i głęboko wnika w skórę.Kwas glikolowy posiada silne właściwości złuszczające. Osłabia wiązania pomiędzy keratynocytami dzięki czemu zmniejsza grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka. Penetruje w głąb mieszków włosowych, gdzie rozkłada międzykomórkowe substancje cementujące, usuwa i zapobiega powstawaniu mas rogowych, hamując w ten sposób rozwój trądziku.
Kwas glikolowy stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, glikozaminoglikanów i elastyny. Ponadto czyni naskórek bardziej przepuszczalnym oraz wspomaga dynamikę penetracji przez naskórek substancji czynnych.
Dzięki zabiegowi złuszczania kwasem glikolowym można uzyskać widoczną poprawę wyglądu skóry, spłaszczenie blizn potrądzikowych, jak również zmniejszenie porów i rozjaśnienie przebarwień.
Walorem kwasu glikolowego jest to, że poprawia kondycję skóry w dowolnym wieku. Jest on dostępny w różnych stężeniach, od których zależy jego intensywności i sposób działania na skórę. Dzięki temu można dobrać odpowiednie stężenie kwasu glikolowego w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.
W stężeniu 15% kwas glikolowy posiada bardzo silne funkcje nawilżające oraz niewidoczne dla oka działanie złuszczające na powierzchowną warstwę rogową naskórka. Wykazuje także działanie wspomagające odnowę i regenerację skóry właściwej poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów.
Wyższe stężenie 20%-35% oprócz działania nawilżającego i oczyszczającego skórę (np. trądzikową) dają efekt powierzchownego peelingu.
Wysokie stężenie (50%-70%) złuszczają naskórek i silnie pobudzają procesy regeneracyjne w skórze właściwej.
Wskazania: rozszerzone pory skóry, drobne blizny, zmarszczki, skóra tłusta, trądzikowa, gruba warstwa zrogowaciałego naskórka (łokcie, kolana, stopy), przebarwienia (twarz, dłonie), fotostarzenie się skóry, skóra sucha, wymagająca nawilżenia i pobudzenia, skóra szara, tzw. “cera palaczy”

Efekty stosowania kwasu glikolowego:

– zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji – skóra uzyskuje gładkość i ładny koloryt;
– wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka;
– zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka, wzmocnienie skóry;
– wzmocnienie struktury kolagenowej skóry właściwej;
– wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;
– wzmocnienie przenikania innych składników preparatu kosmetycznego;
– regeneracja skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi;
– oczyszczanie zapychanych mieszków włosowych;
– likwidacja bakterii typu propionum odpowiedzialnych za tworzenie się trądziku.

Na początku zabiegu twarz klienta/ki jest dokładnie odtłuszczana. 70% roztwór kwasu glikolowego jest aplikowany bardzo szybko na twarzy za pomocą dużego aplikatora. Takie działanie ma na celu zapewnienie jednakowego czasu kontaktowego na całej powierzchni działania. Nałożenie substancji trwa około 10 sekund, zaś kwas pozostawiany jest na 2 minuty na twarzy klienta. Po upływie tego czasu osoba wykonująca zabieg zmywa kwas glikolowy.
Po aplikacji kwasu glikolowego na twarzy może pojawić się rumień, który zanika po około 4 dniach. Z obszaru poddanego zabiegowi może złuszczać się skóra w pierwszym dniu po zabiegu.
Zabiegi powinny być powtarzane trzy razy, co dwa tygodnie. Cała kuracja trwa sześć tygodni.


Twarz: 160 zł
Dodatkowo do zabiegu złuszczającego można wykonać oczyszczanie manualne lub mikrodermabrazja za dodatkową dopłatą