Retises CT ( Yellow Peel )

Zabieg Retises CT Retinol Yellow Peel oparty o wysokie stężenie czystego retinolu + propionianu retinylu (bardziej stabilna postać estrowa) i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci glukozydu askorbylu. Retises CT działa silnie depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco oraz pobudza procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.
Jest to peeling złożony, który pozwala na usuwanie warstwy naskórka na różnych poziomach. Zabieg złuszcza i odblokowuje skórę poprzez znormalizowanie procesu keratynizacji. Dochodzi do stymulacji proliferacji keratynocytów oraz fibroblastów, co zwiększa grubość skóry. Istotnie zwiększa się poziom nawilżenia skóry na skutek zwiększonej syntezy kwasu hialuronowego, czynnika NMF oraz kolagenu. Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona, dobrze nawilżona i odżywiona.
Zabieg ten może obejmować zarówno skórę twarzy, szyi i dekoltu.

retinol – witamina A(4%)

Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol łagodzi plamy wywołane przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV regulując proliferację i ruchomość melanocytów.
Wskazania do wykonania zabiegu: skóra z widocznymi oznakami starzenia, fotostarzenie, hiperpigmentacja, melasma, szara i matowa skóra pozbawiona blasku, wiotkość skóry.
Retises CT pozostawia się na skórze klientki na 8 – 10 godzin. Następnie należy zmyć preparat przegotowaną wodą, można użyć łagodnego środka myjącego. Przez około 24 godziny skóra jest napięta i lekko podrażniona. Zaleca się nałożenie preparatu łagodzącego i natłuszczającego, np. Alantan maść. Po około 24 godzinach skóra zaczyna się łuszczyć. Na dekolcie i innych partiach ciała łuszczenie rozpoczyna się później i nie jest tak gwałtowne. Łuszczenie trwa standardowo około 4 dni. Przez pierwsze dwa jest ono dobrze widoczne a skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Należy nakładać preparat łagodzący tak często, jak często odczuwa się potrzebę.

Efekty zabiegowe:

rozjaśnienie przebarwień pozapalnych i hormonalnych,
zwężenie porów skóry,
rozświetlenie,
zwiększona synteza kwasu hialuronowego,
zwiększona synteza kolagenu,
zagęszczenie skóry,
spłycenie zmarszczek,
poprawa owalu twarzy,
lekkie uniesienie powiek,
usunięcie zrogowaciałej warstwy komórek,
przywrócenie prawidłowego stężenia witaminy A w skórze, obniżonego po przez negatywny wpływ promieniowania UVA.


Twarz:
Cena: 230 zł


Twarz + szyja
Cena: 250 zł


Twarz + szyja + dekolt
Cena: 270 zł