Manualne oczyszczanie polega na dokładnym, ręcznym oczyszczeniu skóry z zaskórników, grudek, prosaków, odblokowaniu porów skórnych z nadmiaru łoju i odświeżeniu skóry. Zabieg ten wykonuje się na takie partie jak twarz, szyja, dekolt oraz plecy.
Zabieg manualnego oczyszczania twarzy jest polecany przede wszystkim dla skór tłustych, łojotokowych, skłonnych do powstawania grudek, zaskórników, prosaków zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Jednak nie tylko skóry tłuste i łojotokowe poddaje się temu zabiegowi. Manualne oczyszczanie twarzy polecane jest również dla skór normalnych i suchych, które z różnych czynników takich jak nieodpowiednia pielęgnacja, niestaranny demakijaż, czy niehigieniczny tryb życia (np. palenie papierosów) są zanieczyszczone, poszarzałe, występują na nich zaskórniki, grudki, prosaki.

Przebieg zabiegu manualnego oczyszczania twarzy

demakijaż, peeling, „rozpulchnienie skóry” – zmiękczenie skóry przy pomocy specjalnej maski i pary wodnej, oczyszczenie skóry – ręczne usunięcie zaskórników, grudek, prosaków; (niektóre zmiany w celu usunięcia wymagają nakłucia igłą), dezynfekcja skóry, d’arsonwalizacja – dezynfekcja skóry przy użyciu prądów d’Arsonvala nałożenie maski ściągającej w postaci glinki, nałożenie serum i kremu na zakończenie zabiegu odpowiedniego dla danego rodzaju skóry.
W przypadku oczyszczania pozostałych partii przebieg zabiegu jest podobny. Cały zabieg trwa ok 1 do 1,5 godzin.
Po zabiegu oczyszczania skóra jest czerwona, podrażniona i mogą być widoczne miejsca po nakłuciach a skóra goi się w ciągu kilku najbliższych dni. Dlatego w przypadku zabiegu oczyszczania twarzy, w miarę możliwości, zabieg najlepiej zaplanować przed weekendem lub innym dniem w którym nie idziemy do pracy. Ponadto zaleca się, aby do momentu wygojenia się skóry po zabiegu nie nakładać makijażu, przemywać skórę delikatnymi środkami myjącymi i nie nakładać ciężkich kremów.


Twarz
Cena: 120 zł


Plecy
Cena : 110 zł
Oczyszczanie manualne + kwas salicylowy – 170 zł